چکیده:

صنعت اسپرینکلرهای آتش‌نشانی با توسعه سیستم‌های مهارکننده آتش که دارای سر مخفی یا کانسیلد  هستند ، طی سالهای متمادی تولید، موفق به کاهش تأثیر بصری سیستم‌های اسپرینکلر مسکونی شده اند. اکنون سیستمهای اسپرینکلر آتش‌نشانی مسکونی مورد پذیرش بیشتری قرار گرفته‌اند، مردم با اسپرینکلر کانسیلد بیشتر آشنا شده و متوجه می شوند که چگونه این نوع اسپرینکلر آتش‌نشانی می‌توانند عملکرد بسیار ارزشمندی را هنگام ادغام در اطراف خود انجام دهند. در این مقاله قصد داریم اسپرینکلر کانسیلد یا مخفی را مورد بررسی قرار دهیم. 

مشخصات، قیمت اسپرینکلر ایرانی کانسیلد هارنس

بسیاری از مردم نحوه کارکرد اسپرینکلر را نمی‌فهمند و فقط در مکان‌هایی مانند انبارها یا فروشگاه‌های بزرگ که در آن تأثیر بصری نسبتا بی‌اهمیت تلقی می‌شود، واقعا متوجه سر اسپرینکلر می‌شوند. از این گذشته، یک فروشگاه بزرگ ممکن است علاقه بیشتری به تبلیغ این واقعیت داشته باشد که در صورت آتش‌سوزی از مشتریانشان محافظت می‌شود تا استفاده از سیستم‌های اسپرینکلر کانسیلد به منظور پنهان سازی بصری آنها.

چه تفاوتی بین سر اسپرینکلرهای آویز و سر اسپرینکلرهای کانسیلد وجود دارد؟

مشخصات، قیمت اسپرینکلر ایرانی کانسیلد هارنس

شکل سمت چپ یک اسپرینکلر آویز است و شکل سمت راست را یک اسپرینکلر کانسیلد  می‌باشد

شکل 1 نشان می دهد که اسپرینکلرهای آویز برای اطمینان از اینکه در صورت فعال شدن اسپرینکلر آب می تواند به صورت افقی حرکت کند، باید زیر سطح سقف را نشان دهند. سر اسپرینکلر کانسیلد در فضای خالی سقف قرار می‌گیرد و فقط یک صفحه پوشش مسطح در سقف نمایان می‌شود. وقتی دما به یک سطح مشخص رسید – حدود 58 درجه سانتیگراد، صفحه پوشش از بدنه آن جدا می‌شود.

سپس صفحه deflector (که آب را به صورت افقی به داخل اتاق می فرستد) در مرحله آماده‌سازی برای فعال شدن، به زیر سطح سقف می‌رسد. هنگامی که گرما به دمای بالاتر می رسد (حدود 68 درجه سانتیگراد) یک عنصر حساس به حرارت جریان آب را تحریک می کند، سپس آب می‌تواند به صورت افقی در فضای اتاق حرکت کند. اگرچه اسپرینکلر آویز مسکونی زمانی محبوب بود، اما استفاده از اسپرینکلر کانسیلد به دلیل زیبایی بصری جایگزین آن در کاربردهای مسکونی شده اند.

اسپرینکلر کانسیلد مسکونی

اسپرینکلر کانسیلد مسکونی یک اسپرینکلر واکنش سریع است که دارای طراحی دو مرحله ای می‌باشد. در صورت بروز آتش‌سوزی  و رسیدن دما به 57 درجه در نقطه نصب‌شده، صفحه صاف اسپرینکلر از قسمت طراحی شده جدا شده و صفحه انحراف دهنده سر اسپرینکلر از سطح سقف پایین می‌آید. نکته جالت توجه در طراحی اسپرینکلر کانسیلد این است که شما فقط یک صفحه تخت و کوچک به قطر 60 میلی متر که همان رنگ سقف است را می‌بینید.

اسپرینکلرهای کانسیلد مسکونی معماران را قادر می‌سازد در عین طراحی یک محیط زیبا برای ساکنان ساختمان، نیازهای مقررات ایمنی را برای یرطرف نمودن خطرات ناشی از آتش سوزی در طراحی ساختمان لحاظ نمایند.

لوله سیستم اسپرینکلر کانسیلد، مانند هر سیستم لوله‌کشی دیگردر خانه، در فضای خالی سقف کار گذاشته می‌شود و اسپرینکلر کانسیلد بر روی آن نصب می‌شود، به طوری که ساکنان از وجود آن در ساختمان بی اطلاع می‌باشند.

آیا اسپرینکلرهای کانسیلد مضراتی دارند؟

در حالی که پنهان بودن سر اسپرینکلرهای کانسیلد دارای مزیت زیبایی می‌باشد، آنها به عنوان سرهای “واکنش سریع” طبقه‌بندی می شوند و بدین ترتیب در سیستم اسپرینکلر در اوایل توسعه آتش با حداقل مقدار آتش فعال می شود. این بدان معنی است که صفحه پوشش باید در دمای دقیق و از پیش تعیین شده آزاد شود  نه خیلی زود که منجر به فعال شدن کاذب می شود و نه خیلی دیر که آتش بیش از حد بزرگ شده باشد تا با مقدار آب موجود با موفقیت خاموش شود.

عواملی که باعث کند آزاد شدن صفحه پوشش اسپرینکلر کانسیسلد می‌شوند می‌توانند مواردی مانند ماستیک تزئیناتی باشد که در اطراف صفحه پوشش اسپرینکلر اعمال می شود یا حتی یک لایه رنگ امولسیونی که در زمان تزئین مجدد اعمال می شود. در صورت رنگ آمیزی صفحات پوششی باعث کاهش سرعت عملکرد سر اسپرینکلر کانسیلد می‌شود. اگر سیستم‌ها مرتبا سرویس ‌شوند و سالانه یک بررسی بصری از روکش‌ها انجام می شود، این مسئله چندان مشکل ساز نیست.

به چه نوع سیستم اسپرینکلر نیاز دارم؟

هنگامی که   DIGIFIRE را انتخاب می‌کنید، یکی از افراد تیم متخصص ما با شما همکاری نزدیک می‌کند تا درک کند که بهترین نوع سیستم اطفا برای محل کار یا زندگی شما چیست. مهم نیست که ملک شما به چه اندازه باشد یا بودجه موجود یا سیستم مورد نیاز شما چه باشد ما سعی خواهیم کرد یک سیستم اسپرینکلر مناسب را پیدا کنیم که نیازهای شما را برآورده کند.

هزینه نصب اسپرینکلر کانسیلد چقدر است؟

ما تمام تاسیسات اسپرینکلر کانسیلد را بصورت جداگانه قیمت گذاری می‌کنیم تا اطمینان حاصل شود که مشتریان بهترین قیمت ممکن را دریافت می‌کنند. امروز با DIGIFIRE  در تماس باشید و ما خوشحال خواهیم شد که به شما یک قیمت مناسب پیشنهاد دهیم.

چه تفاوتی بین سر اسپرینکلرهای آتش نشانی معمولی و کانسیلد وجود دارد؟

سیستم‌های اسپرینکلر معمولی در معرض دید و احتمالا ضربه قرار دارند. در حالی که اسپرینکلرهای کانسیلد برای ارائه همان میزان اثربخشی در حالی که قسمت آویز را پوشانده‌اند ، طراحی شده اند. بسیاری از مشاغل و صاحبان خانه انتخاب می کنند که اسپرینکلر کانسیلد داشته باشند.

چگونه می توان سیستم نصب اسپرینکلر کانسیلد را نصب کرد؟

اگر شما علاقه مند به نصب یک سیستم اسپرینکلر کانسیلد هستید که از اسپرینکلرهای مخفی استفاده می‌کند، پس تنها کاری که باید انجام دهید این است که با DIGIFIRE در تماس باشید. ما سالهاست که برای مشتریان خود سیستم اسپرینکلر را طراحی و نصب می کنیم.

اسپرینکلر دیواری Tyco

حداقل فشار کاری: 0.5 بار حداکثر فشار کاری: 12 بار تحمل فشار هیدرواستاتیک حداکثر تا: 30 بار سایز رزوه: 1/2 اینچ دمای عملکرد: 68 درجه

اسپرینکلر پایین زن Angus

حداقل فشار کاری: 0.5 بار حداکثر فشار کاری: 12 بار تحمل فشار هیدرواستاتیک حداکثر تا: 30 بار سایز رزوه: 1/2 اینچ دمای عملکرد: 68 درجه

اسپرینکلر بالازن فایرگارد

حداقل فشار کاری: 0.5 بار حداکثر فشار کاری: 12 بار تحمل فشار هیدرواستاتیک حداکثر تا: 30 بار سایز رزوه: 1/2 اینچ دمای عملکرد: 68 درجه

اسپرینکلر بالازن Tyco

حداقل فشار کاری: 0.5 بار حداکثر فشار کاری: 12 بار تحمل فشار هیدرواستاتیک حداکثر تا: 30 بار سایز رزوه: 1/2 اینچ دمای عملکرد: 68 درجه

اسپرینکلر کانسیلد هارنس مدل ۴۰۰- HS

اسپرینکلر پایین‌زن هارنس ضریب پاشش: (5.6) 80 سرعت عملکرد: استاندارد سایز حباب: 5mm درجه حرارت عملکرد حباب: 57,68,79,93,141,182 فشار کاری: 12.1 بار جنس آلیاژ بدنه: برنج به روش فورج واشر آب‌بندی: واشر استیل (316) قابلمه‌ای با روکش PTFE گواهینامه: ISIRI Pending, UL Glass Bulb

اسپرینکلر پایین زن فایرگارد

حداقل فشار کاری: 0.5 بار حداکثر فشار کاری: 12 بار تحمل فشار هیدرواستاتیک حداکثر تا: 30 بار سایز رزوه: 1/2 اینچ دمای عملکرد: 68 درجه
بازگشت به لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.