چکیده:

آشکارساز دود خطی ابزاری است که برای تشخیص و آشکارسازی دود در سیستم‌های اعلام حریق بکار می‌رود. بیم دتکتور نوع پرظرفداری از آشکارساز دود خطی است. در سوله‌ها، انبارها و محل‌های با سقف بلند از بیم دتکتور جهت تشخیص و اعلام حریق استفاده می‌گردد. بیم دتکتور به دلیل سطح وسیع منطقه تحت محافظت و همچنین عدم نیاز به کابل‌کشی و لوله‌کشی یکی از بهترین راهکارهای مهندسی حریق جهت حفاظت از صنایع و سوله‌های وسیع با ارتفاع بالا می‌باشد. عوامل متعددی در تعیین قیمت بیم دتکتور تاثیرگذار می‌باشد. از عوامل تاثیرگذار در قیمت تمام شده آشکارسازهای دود خطی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت بیم دتکتور

1-نوع بیم دتکتور:

1-1 بیم‌ دتکتور نوع فرستنده گیرنده:

حتما از اسم این بیم دتکتور اجزای آن را حدس زده‌اید! بیم دتکتور فرستنده گیرنده دارای دو بخش مستقل فرستنده و گیرنده است. ساختار این دستگاه به گونه‌ای است که در یک طرف فرستنده و در طرف دیگر فضای تحت حفاظت (دقیقا در مقابل آن)، گیرنده قرار می‌گیرد. در حالت عادی (بدون حریق) فرستنده دائما سیگنال مادون قرمزی را به سمت گیرنده ارسال می‌کند.

1-2 بیم ‌دتکتور نوع انعکاسی:

در بیم ‌دتکتور نوع انعکاسی، در یک سمت فضای تحت حفاظت، هد بیم ‌دتکتور داخل یک محفظه و در سمت دیگر فضا، رفلکتور قرار دارد. در حالت عادی (بدون حریق) سیگنال‌ها توسط هد به رفلکتور ارسال و پس از برخورد با رفلکتور به بیم بازگردانده می‌شود.

قیمت بیم دتکتور فرستنده و گیرنده و رفلکتوری

2- برد بیم دتکتور:

 بیم دتکتورهای موجود در بازار در بردهای 160، 140، 100، 80، 70، 40 متر موجود می‌باشد که با توجه به کیت در نظر گرفته شده برای بیم دتکتورهای با برد بالاتر قیمت آن افزایش می‌یابد.

قیمت بیم دتکتور برد بلند

3-موتورایز بودن

بیم دتکتورها در دو نوع موتورایز و بدون موتور (ثابت) تولید می‌گردد. قیمت بیم دتکتور موتورایز به لحاظ نصب و راه‌اندازی و تعمیر و نگهداری آسانتر نسبت به نوع بدون موتور بالاتر می‌باشد. 

4-کنترلر

طراحی یک سری از آشکارسازهای موجود در بازار به گونه‌ای است که فاقد کنترلر در ارتفاع پایین می‌باشد و کنترل هد آن در روی هد تعبیه شده است. بیم‌های دارای کنترلر به دلیل سادگی در نصب دارای قیمت بالاتری می‌باشند.

5- درجه حفاظت بیم دتکتور

 نوع کاربری و شرایط محیطی مکان قرارگیری بیم دتکتور در قیمت تمام شده آن تاثیرگذار خواهد بود. به عنوان مثال در صورتی که نیاز به بیم دتکتور با درجه حفاظت بالا مثلاً 65 IP و یا بیم دتکتور از نوع ضد انفجار باشد قیمت تمام شده آن نسبت به بیم دتکتور معمولی بالاتر خواهد بود.

6- گارانتی و شرکت تولیدکننده

شرکت تولید کننده بیم دتکتور و همچنین گارانتی و خدمات همراه آن در قیمت بیم دتکتور موثر می‌باشد. 

فروشگاه حریق ایران دیجی فایر با سال‌ها سابقه مشاوره، طراحی، اجرا پروژه‌های کشور با خدماتی نظیر مشاوره طراحی، انتخاب و نصب بیم دتکتور، دفترچه راهنمای فارسی و ارائه مناسب ترین قیمت بیم دتکتور سعی در عرضه بهترین خدمات ممکن در حوزه ایمنی صنایع کشور دارد.

فرستنده و گیرنده

رفلکتوری یا انعکاسی

 

  • نصب و راه اندازی آسان و سریع
  • ظاهر زیبا و کم حجم
  • تعمیر و نگهداری راحت و سریع
  • سرعت عملکرد بهتر نسبت به آشکارسازهای نقطه ای
  • مناسب جهت مناطقی با دسترسی مشکل
 

بیم دتکتور مولترون (multron)

بیم دتکتور رفلکتوری و بدون موتور (Non Motorized Beam Smoke Detector) بیم دتکتور مولترون  (Multron Beam Smoke Detector) مناسب سیستم‌های اعلام حریق متعارف و آدرس‌پذیر ساخت کمپانی Multron سنگاپور

کابل دتکتور حرارتی خطی سیگنالاین LHD Signaline

کابل دتکتور حرارت خطی LHD ساخت شرکت Signaline

مناسب سیستم متعارف و آدرس‌پذیر گواهینامه‌ها:   CE, FM, UL, ULC دمای عملکرد 68,88,105,185

بیم دتکتور فایرگارد (Fireguard Beam)

بیم دتکتور رفلکتوری و بدون موتور (Non Motorized Beam Smoke Detector) بیم دتکتور فایرگارد (Fireguard Beam Smoke Detector) مناسب سیستم‌های اعلام حریق متعارف و آدرس‌پذیر ساخت کمپانی fireguard انگلستان

کنترل پنل اعلام و اطفا حریق کنتک K11031M2 مدل Sigma XT

امکان تعریف مدت زمان فعال بودن خروجی اطفاء حریق تا 5 دقیقه در مراحل 5 ثانیه ای

امکان تعریف Delayبرای تخلیه عامل اطفاء تا 60 ثانیه در مراحل 5 ثانیه ای

 سناریو حریق با امکان ترکیب سه زون اعلام حریق توسط گیت‌های منطقی

دارای شمارشگر ثانیه برای نشان دادن مدت زمان باقیمانده تا تخلیه گاز اطفاء

سازگار با بریر های قطعات IS( قابلیت نصب دتکتور های ضد انفجار)

 

دتکتور دودی مکشی vesda250

محدوده حساسیت وسیع تصفیه گرد و غبار دو مرحله ای تشخیص دود بر اساس تکنولوژی لیزر آستانه های هشدار قابل برنامه ریزی هشدار بسیار زود هنگام وقوع آتش سوزی احتمالی
بازگشت به لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.